Květinový Blog

Fleuramour 2015 – inspirace by se dala krájet

Strašně jsem chtěla jet! Tak strašně moc, že jsem dokonce přemluvila partnera, aby jel se mnou a já tu krásu s ním mohla sdílet a celé hodiny s ním pak diskutovat na téma, které aranžmá bylo ze všech nejúžasnější! Ano, uznávám, bylo to velmi sobecké! Zvlášť, když vezmu v úvahu, že se pohybuje v oblasti IT a nepozná ani pampelišku (vážně jsem si myslela, že si dělá legraci, když se mě zeptal, jestli ty žluté kytky a ty bílé, obalené peřím, jsou jedny a ty samé). No, budiž mu omluvou, že jim pampelišky v Holandsku nerostou… Nicméně, má můj obdiv! Na Fleuramour se mnou jel. A co víc, vydržel se mnou chodit po hradu Alden Biesen více jak 4 hodiny, než to vzdal.

A co že to Fleuramour vlastně je? Ta nejoriginálnější, nejkrásnější, nejúžasnější a nejinspirativnější floristická výstava v Evropě. Ty největší esa z oboru se sjedou do Belgie a přetvoří celý hrad Alden Biesen v květinovou pohádku plnou těch nejkomplexnějších květinových dekorací. Vážně! Je to jakoby jste přijeli do Hollywoodu, tam před vás nastoupili Harrison Ford, Morgan Freeman, Nicol Kidman a spousta dalších a předváděli vám, co všechno umí zahrát a vy jen zírali s otevřenou pusou. Přesně tak jsem si totiž připadala já na Fleuramour. Okouzlená, fascinovaná, inspirovaná a nebyla bych čech jako poleno, kdybych alespoň trochu nezáviděla všem floristům, kteří tam vystavují.

A co se mi líbilo nejvíc? Psát o všem, co se mi líbilo by vydalo na celou trilogii, tak jsem vybrala tři nejlepší momenty.

  • Hanneke Frankema a její demonstrace. Práci Hanneke jsem znala už z dřívějška, ale vidět ji naživo byl naprosto skvělý zážitek. Její rozměrné konstrukce a rámy na kytice jsou v reálu ještě větší než se zdají na fotkách. Nápad a naprostá preciznost každé její kytice, kterou během demonstrace vytvořila, braly dech. Úplně nejlepší pak byla obrovská kytice s konstrukcí z barevných slámek.

Fleurarmour 2015. Květinová demonstrace - Hanneke Frankema. Blog by Klára Uhlířová

  • Přehlídka květinových dortů. Fleuramour letos slavil 20. výročí a k této příležitosti byla celá půda hradu Alden Biesen věnována narozeninovým dortům. Některé dorty byly opravdu výjimečné a to především kvůli využití světla. Velké množství floristů se totiž rozhodlo své dorty nasvítit a nechat je tak v šeru půdy vyniknout. Vznikly tak velmi originální kreace! Pokud by někdo z Vás zvažoval květinový dort na svatbu, bude mi potěšením Vám toto přání splnit!

Čokoládový dort s květinami hrníčkem byl součástí expozice na hradě Alden Biesen v rámci Fleurarmour 2015.svatební-dort-fleurarmour-blog-klára-uhlířová-floristka-brnoNádmehrný nasvícený narozeninový dort, který byl součástí expozice Fleurarmour 2015-.

  • Záplava fialové. I kdyby mě na skřipci mučili, nevzpomenu si na název tohoto díla. Na co ale nezapomenu, je neskutečné množství odstínu fialové a růžové obsažené na jednom místě. Když jsem tuto expozici uviděla, rozlil se mi po celém těle klid a naprostá uvolněnost. Připadala jsem si jako v ráji! Autor tohoto díla dokázal to, co je podle mě na floristce to nejdůležitější, ale také nejtěžší. Vyvolat takové emoce, že i jen fotka jeho díla ve vás po čase pořád vyvolává tytéž pocity, jako když jste zase stáli přímo před ním. Bravo!

Záplava růžové a fialové byla jedna nejúžasnějších expozic na Fleurarmour 2015

Shrnu to stručně. Bylo to úžasné, ještě lepší, než jsem čekala! A proto jsem si už koupila letenku na Winter Moments, úžasnou floristickou výstavu v romantickém belgickém městě Bruggy s vánoční tématikou. A víte co? Přítel si tu letenkou koupil taky, takže to se mnou na Fleuramour asi zase tak strašné nebylo 🙂