Svatební květiny aneb láska, práce a poslání

Home

Náš příběh

Tak jak už to u příběhů, které mění život bývá, i tento začal zcela nenápadně...

Za značkou Klára Uhlířová stojí floristka Klára, dnes už van Scherpenseel, ne Uhlířová. Se svým týmem Vám připravuje svatební květiny již od roku 2015 a rozhodně nemá v plánu tuto práci někdy opustit. A co ke své cestě ke značce „Klára Uhlířová“ říká sama?

„Vždy jsem potřebovala mít kreativní práci. Ale znáte to, v kreslení neexcelujete, slohovky vám ve škole sice jdou, ale na napsání knihy to taky není. Okolí vám říká, že kreativci to v životě mají těžké. Je přece potřeba se dát nějakým bezpečným směrem a kreativní činosti si nechat jako koníčka. Takže jsem vystudovala angličtinu a speciální pedagogiku, abych měla ta bezpečná zadní vrátka. A u toho si tajně představovala, jaké by to bylo, být zahradní architektkou, což byla už od puberty moje práce snů. 

No a pak se to stalo. Zamilovala jsem se. Ale ještě ne do floristiky, ale do mého, dnes již manžela. To on mě nasměroval k zakázkové floristice, ze které se později vyvinula vášeň pro svatební květiny. Začátky rozhodně nebyly jednoduché a když se dívám na fotky z prvních pokusů, tak byly hodně komické. Jenže, odhodlání, cílevědomost a tvrdá práce mi byly vždycky hodně blízké a tak od prvních pokusů neuběhl ani rok a už jsem měla nabitou svatební sezónu. Floristické kurzy v Boerma Instituut v Holandsku a květinové výstavy v Belgii mi pak už jen potvrdily to, co jsmem uvnitř věděla. Práci s květinami se chci ve svém životě obklopit. Touha dělat věci naplno a s vášní se mi vyplatila a já mám teď práci snů. Společně s mým týmem Vám tak teď můžeme chystat ty nejkrásnější svatební květinové výzdoby.“

DÍKY VAŠÍ PŘÍZNI A NAŠÍ VÁŠNI UŽ MÁME...

123

SPOKOJENÝCH PÁRŮ

5

LET ZKUŠENOSTÍ

443

UVÁZANÝCH KYTIC